Entermedia

Aktywny wypoczynek Podkategoria: Aktywny wypoczynek

 • Przewodnik po Kazimierzu Dolnym »

  Zwiedzając Kazimierz Dolny nad Wisłą niewątpliwie zauważymy, że jest miastem artystów. Poza rozciągającym się malowniczym krajobrazem oraz rzeszą widocznych na każdym kroku malarzy, mimów i różnego rodzaju kuglarzy, Kazimierz Dolny słynie także z różnorakich festiwali kulturalnych. Najbardziej znanym i kojarzonym z Kazimierzem Dolnym jest festiwal filmowy "Dwa brzegi" odbywający się rok rocznie od 2007r. Umożliwia on spotkanie się miłośników filmów, znanych twórców, niemniej jednak także dopiero co początkujących filmowców.
  Zwiedzając Kazimierz Dolny od maja staje się prawdziwą stolicą kultury, do której przybywają rzesze turystów. Organizowany jest wtedy Majowy Festiwal Muzyczny. W czerwcu Kazimierz Dolny gości Kapele i Śpiewaków Ludowych, a lipiec i sierpień należy do muzyków i aktorów na Festiwalu Kazimierskich Inspiracji, a chcąc dowiedzieć się więcej warto wynając przewodnika po Kazimierzu.
  Jeżeli już zawitamy w tych miesiącach do Kazimierza, niewątpliwie nie zaznamy nudy, w każdym momencie możemy odpocząć od zgiełku i natłoku turystów zwiedzając Kazimierz na spacerowych szlakach. Każdy miłośnik spacerów na 100% powinien zwiedzić Kazimierz Dolny nad Wisłą. Gdy chociaż raz skosztuje tutejszej kuchni i nacieszy oko malowniczymi widokami, na 100% niejednokrotnie będzie gościł w Kazimierzu i odkrywał na nowo jego uroki, rozkoszując sie każdorazowym zwiedzaniem Kazimierza. Wiosną i latem bujna zieleń i kobierce kwiatów z rzeszami turystów i malarzy na niemal każdym kroku, jesienią owijające nostalgiczną mgłą wzgórza , a oprócz tego wszystkie odcienie od żółci do czerwieni leśnych, przede wszystkim grabowych liści, mniejsza ilość ludzi, co pozwala na zatrzymanie się i zadumę. W końcu zima - zastygłe w mrozie kazimierskie wzgórza, poprzecinane zaśnieżonymi wąwozami, a dodatkowo brązowe i rdzawe dachy nieśmiało wystające ponad śnieżne czapy, w dodatku niczym niezmącona cisza i spokój. Takie zmiany w krajobrazie pozwalają przypasować nawet najwybredniejszym gustom. Dlatego niezależnie od pory roku zwiedź Kazimierz już dziś!
   

  Data dodania: 07 07 2013 · szczegóły wpisu »
Najnowsze tagi związane z podkategorią: Aktywny wypoczynek
Aktywny wypoczynek - nowa strona: