Entermedia

Agroturystyka Podkategoria: Agroturystyka

 • Sopot Apartamenty »

  W wolnym czasie ostatnio zajmuję sięzwiedzaniem z moimi dziećmi naszego ciekawego kraju i zaczęłam od Pomorza. Czy widzieliściezwiedziliście kiedyś Państwo apartamenty Neptun Park. Widzicie ja miełem ostatnio po dziesięciu latach sposobność odwiedzić to niepowtarzalne miasto. Zawsze gdy jechałam z kimś nad nasze polskie morze to zachaczałam Gdańsk, czy Gdynie. Neptun Park Sopot przejeżdżaliśmy, jako każde inne miasto na naszej trasie. Nie wiedziałam np., że Sopot jest miastem uzdrowiskowym, a woda w Sopocie jest prawdopodobnie cieplejsza niż na pozostałych plażach nad naszym morzem. W związku z tym, że zajmuję się nieruchomościami wielkie wrażenie wywarły na mnie secesyjne kamieniczki, wille otoczone drzewami, ogromne parki i zadbane ogrody. Zapamiętałam również to, jak mocno sopocki apartament rozbudował się w ostatnich latach. Zadziwiające jak bardzo dużo inwestycji zostało wykonanych w ostatnim czasie np. to centrum z Sheratonem posadowione tuż przy Sopockim Molo, które również wywarło na mnie lepsze wrażenie, niż to zapamiętane z z dzieciństwa. Karol 28-06-2013r.  

  Data dodania: 20 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Przewodnik po Kazimierzu Dolnym »

  Zwiedzając Kazimierz Dolny nad Wisłą niewątpliwie zauważymy, że jest miastem artystów. Poza rozciągającym się malowniczym krajobrazem oraz rzeszą widocznych na każdym kroku malarzy, mimów i różnego rodzaju kuglarzy, Kazimierz Dolny słynie także z różnorakich festiwali kulturalnych. Najbardziej znanym i kojarzonym z Kazimierzem Dolnym jest festiwal filmowy "Dwa brzegi" odbywający się rok rocznie od 2007r. Umożliwia on spotkanie się miłośników filmów, znanych twórców, niemniej jednak także dopiero co początkujących filmowców.
  Zwiedzając Kazimierz Dolny od maja staje się prawdziwą stolicą kultury, do której przybywają rzesze turystów. Organizowany jest wtedy Majowy Festiwal Muzyczny. W czerwcu Kazimierz Dolny gości Kapele i Śpiewaków Ludowych, a lipiec i sierpień należy do muzyków i aktorów na Festiwalu Kazimierskich Inspiracji, a chcąc dowiedzieć się więcej warto wynając przewodnika po Kazimierzu.
  Jeżeli już zawitamy w tych miesiącach do Kazimierza, niewątpliwie nie zaznamy nudy, w każdym momencie możemy odpocząć od zgiełku i natłoku turystów zwiedzając Kazimierz na spacerowych szlakach. Każdy miłośnik spacerów na 100% powinien zwiedzić Kazimierz Dolny nad Wisłą. Gdy chociaż raz skosztuje tutejszej kuchni i nacieszy oko malowniczymi widokami, na 100% niejednokrotnie będzie gościł w Kazimierzu i odkrywał na nowo jego uroki, rozkoszując sie każdorazowym zwiedzaniem Kazimierza. Wiosną i latem bujna zieleń i kobierce kwiatów z rzeszami turystów i malarzy na niemal każdym kroku, jesienią owijające nostalgiczną mgłą wzgórza , a oprócz tego wszystkie odcienie od żółci do czerwieni leśnych, przede wszystkim grabowych liści, mniejsza ilość ludzi, co pozwala na zatrzymanie się i zadumę. W końcu zima - zastygłe w mrozie kazimierskie wzgórza, poprzecinane zaśnieżonymi wąwozami, a dodatkowo brązowe i rdzawe dachy nieśmiało wystające ponad śnieżne czapy, w dodatku niczym niezmącona cisza i spokój. Takie zmiany w krajobrazie pozwalają przypasować nawet najwybredniejszym gustom. Dlatego niezależnie od pory roku zwiedź Kazimierz już dziś!
   

  Data dodania: 07 07 2013 · szczegóły wpisu »
Najnowsze tagi związane z podkategorią: Agroturystyka
Agroturystyka - nowa strona: